Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki w łazience

Damian

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki w łazience

Postautor: Damian » 01 gru 2015 13:05

Co się Waszym zdaniem bardziej opłaca?Bo zastanawiamy się w co z mężem zainwestować...

erabev

Re: Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki w łazience

Postautor: erabev » 05 sty 2016 14:30

Ogrzewanie podłogowe to niezbyt dobry wybór. Jak coś się zepsuje, trzeba rozwalić kafelki, żeby się do niego dostać. Nie zaryzykowałabym.

Perrita

Postautor: Perrita » 28 paź 2016 10:45

Ja u siebie mam ogrzewanie podłogowe i powiem Ci, że jest to rewelacyjne rozwiązanie. Dzięki temu w łazience jest bardzo przytulnie, no i nie ma opcji, że po kąpieli staniesz nagle na zimną płytkę ;)

biza

Postautor: biza » 05 cze 2018 13:10

Ogrzewanie podłogowe jest funkcjonalniejsze, natomiast jeśli mamy już grzejnik w łazience to robienie nowej instalacji według mnie niema sensu. My kupiliśmy grzejnik tutaj https://www.lazienkawsieci.pl/category/ ... niki-komex, wyszło nas to bardzo tanio a sam grzejnik zimą całkowicie spełnił swoje zadanie.

nosleep

Postautor: nosleep » 11 lip 2018 14:28

Ja mam w łazience tradycyjne grzejniki aluminiowe, które zakupiłam wraz z usługa montażu od firmy Koszyk Hydraulika https://koszykhydraulika.pl/grzejniki-a ... 93,pl.html . Myślałam o zrobieniu ogrzewania podłogowego jednak wymagałoby to przerabiania całej instalacji w łazience więc postanowiłam zostać przy wymianie samych grzejników.

Lukas41

Postautor: Lukas41 » 28 wrz 2018 09:21

A myśleliście może nad montażem solarów, podgrzewających wodę? Bo my właśnie wybieramy się na szkolenie http://www.fotowoltaika.edu.pl/ , aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Bodler90

Postautor: Bodler90 » 11 paź 2018 10:07

Też kiedyś mieliśmy z moją Ukochaną podobny problem – tylko, że nam zależało na ogrzaniu całego mieszkania. Po wielu przemyśleniach i kalkulacjach zdecydowaliśmy się ostatecznie na ogrzewanie podłogowe. Z wielu różnych względów, przede wszystkim jednak ekonomicznych. Choć też i estetycznych – Lepsza Połowa nie przepada za widokiem grzejników, a ich ładne wykończenie albo skomponowania wokół nich jakiegoś ładnego dizajnu jakoś nie było pomysłów. Co do samego ogrzewania – nie mam na co narzekać, jest naprawdę fajnie, mój portfel też się zbytnio nie skarży na to rozwiązanie. Tylko żeby to było naprawdę skuteczne to warto dobrać porządną pompę ciepła. U https://www.hewalex.pl/ jest bardzo interesujący model PCCO SPLIT w kategorii pomp ciepła powietrze/woda, który nie tylko grzeje, ale też ma potencjał chłodzenia – choćby w lato, które z reguły kiepsko znoszę (jestem zdecydowanie zimnolubny). Przy ogrzewaniu podłogowym taka pompa może samodzielnie służyć za źródło ciepła, więc jeżeli zdecydujecie się właśnie na podłogowe, to warto od razu przedyskutować i tę kwestię.

Filipion

Postautor: Filipion » 11 paź 2018 23:18

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo przyjemne w zimie, gdzie można sobie gołymi stopami pochodzić, ale niestety duża powierzchnia oznacza sporą utratę ciepła, a co za tym idzie, nie jest to energooszczędne.

basybasi

Postautor: basybasi » 13 paź 2018 15:42

Ja mam w domu podłogowe. Na początku myślałam, że będzie to przesada, ale bardzo się przydaje i jest to mega wygoda ;) Polecam!