Kto zajmuje się księgowością Waszej firmy?

agnieszka24

Kto zajmuje się księgowością Waszej firmy?

Postautor: agnieszka24 » 26 mar 2018 01:10

Jak w temacie - czy moglibyście zdradzić, kto zajmuje się księgowością Waszej firmy? Ja, do niedawna zajmowałam się nią sama, ale takiego narobiłam sobie bałaganu w papierach, że zdecydowałam się skorzystać z pomocy https://biuromda.pl/ksiegi-rachunkowe-p ... y-ksiegowe - teraz, to biuro zajmuje się wszystkimi kwestiami związanymi z rachunkowością mojego przedsiębiorstwa.

tammam

Re: Kto zajmuje się księgowością Waszej firmy?

Postautor: tammam » 31 mar 2018 21:06

Ja korzystam z Tax Care. Mam u nich nie tylko księgowość, ale też i prawnika. Wychodzi to znacznie taniej, niż na mieście, a ja często potrzebuję coś skonsultować np. zapis w umowie czy rozwiązania dotyczące zobowiązań wzajemnych.

wendy543

Postautor: wendy543 » 30 kwie 2018 10:56

U nas odpowiada za to biuro rachunkowe Capital Audyt, http://capitalaudyt.pl/ksiegowosc/. Wg mnie każdy powinien robić to, na czym się zna, dlatego my się zajmujemy rozwojem naszego biznesu, a za kadry i księgowość odpowiada zewnętrzna firma, która się w tym właśnie specjalizuje.

tenor

Postautor: tenor » 09 maja 2018 11:44

a ja od kilku dobrych miesięcy współpracuję z biurem doradztwa podatkowego Kasprzyk i Niziołek z Gliwic i szczerze ich polecam. Nie dośc, że mają ogromne doświadczenie ( istnieją ponad 20 lat ) to jeszcze poza księgowością zajmują się też kadrami. Rewelacyjny kontakt i bardzo dobre ceny usług.

_Anka_

Postautor: _Anka_ » 10 maja 2018 18:16

My mamy zatrudnioną panią księgową :) kiedyś mieliśmy firmę, ale to ciągłe dzwonienie w razie problemów i ogólnie trudniejsza komunikacja niż z osobą, która jest na miejscu, nas denerwowały.

tybetanin

Postautor: tybetanin » 11 maja 2018 22:55

Od początku założenia firmy korzystam z usług księgowego, obawiałem się, że coś namieszam więc wolę, by robił to ktoś, kto się na tym zna.

Bodler90

Postautor: Bodler90 » 16 maja 2018 14:42

My zdecydowaliśmy się na zewnętrzne usługi, które świadczy dla nas firma https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/accounting-tax/ Z biurem rachunkowym najlepiej pozostawać w długoterminowej umowie. Zapewnia to firmie bezpieczeństwo oraz pewność, że w przypadku kontroli podatkowej, często przeprowadzanej po 3-4 latach, wyjaśnieniami zajmą się osoby bezpośrednio odpowiedzialne za ten okres podatkowy. Bez względu na to, czy usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych będzie podlegało regulacji w Polsce czy nie, biuro reprezentowane przez osobę posiadającą certyfikat księgowy, biegłego rewidenta lub doradcę podatkowego zapewni fachową i merytoryczną obsługę, gdyż osoby te zdobywają doświadczenie zarówno na szkoleniach, jak i w trakcie wykonywania zawodu. Osoby uprawnione do usługowego prowadzenia ksiąg muszą również zdać egzaminy potwierdzające zdobytą wiedzę. Księgowy bez odpowiednich uprawnień przypomina taksówkarza bez prawa jazdy. Nawet jeśli taki taksówkarz prowadzi samochód wyśmienicie, pojechalibyście z nim w trasę?

czacza81

Postautor: czacza81 » 28 cze 2018 21:51

Moim zdaniem usługi księgowe zdecydowanie lepiej jest zlecić biurowi rachunkowemu niż księgowej. Księgowa to urlopy, L4, opiekuńcze, ciągłe szkolenia, drogie oprogramowanie i wysoka wypłata. Biuro z kolei jest dostępne cały czas, jest tam cały zespół fachowców - większy kapitał wiedzy, ale też jak jedna osoba zachoruje, to inna ją zastąpi i wszystko jest zrobione na czas. No i nas np. w ogólnym rozrachunku biuro wychodzi sporo taniej.

paluch

Postautor: paluch » 29 cze 2018 09:28

ja oddałem się w ręce biura rachunkowego z Poznania http://credotax.pl/
Dobra opcja dla zapracowanych :)

Maczek.Max7

Postautor: Maczek.Max7 » 29 cze 2018 09:33

My mamy księgowość zewnętrzną i jesteśmy z takiej formy obsługi zadowoleni. Naszą księgową poleciła nam nasza znajoma i to była bardzo dobra porada.