Otwieram kawiarenkę - jaki ekspres?

Facetoface

Otwieram kawiarenkę - jaki ekspres?

Postautor: Facetoface » 02 lip 2012 21:25

Noszę się z zamiarem otwarcia niewielkiej kawiarenki w centrum miasta. Miejscówka wydaje się być dobra. Ale w sumie ja nie o tym. Szukam dobrego ekspresu do kawy, na początek nie chcę inwestować w nic dużego, bo to ma być raczej mały lokalik, kilka stolików, nie nastawiam się na tłumy. Nie wiem na co zwracać uwagę przy wyborze, czy bojler 3 l wystarczy? Zależy mi, by przygotowanie do pracy nie trwało zbyt długo i dobrze, żeby miał wbudowany młynek.

trekkee

Re: Otwieram kawiarenkę - jaki ekspres?

Postautor: trekkee » 03 lip 2012 12:36

Może aż tak na specyfikacjach technicznych się nie znam, ale mogę podpowiedzieć jedno. Jeżeli chcesz mieć klientów to musisz dobrze się wypromować, a cóż innego może cię lepiej wypromować niż dobra kawa, mimo iż nie chcesz na początku robić nic dużego, to proponuje jednak zainwestować w dobry ekspres do kawy. Sama kawa, smakiem i aromatem będzie twoją reklamą :)

biznestar

Postautor: biznestar » 03 lip 2012 15:42

Wszystko zalezy ile chcesz pieniędzy na to przeznaczyć bo ceny sa bardzo zróżnicowane .Ale zgadzam się z poprzednia wypowiedzią, że kawa od samego początku powinna zachwycać aromatem. Tylko wtedy klienci będą wracali do Twojej kawiarenki :) 3l bojler wystarcza na zaparzenie około 30 filiżanek espresso biorąc pod uwagę że klasyczne ma ok. 100ml. Tak więc na początek, póki nie będzie tłumów, z pewnością wystarczy.

filimonik

Postautor: filimonik » 05 lip 2012 18:14

Szukaj szybkich, pojemnych i eleganckich ekspresów. Myślę, że w tych czasach już lepiej szukać zautomatyzowanego ekspresu, tu wciśniesz, tam klikniesz i leci. W kawiarni nie ma czasu na samodzielnie zaparzanie kawy. Słyszałaś o marce La Pavoni? Radzę tam poszukać

Facetoface

Postautor: Facetoface » 09 lip 2012 21:02

Słyszałem o La Pavoni, mają piękne ekspresy dźwigniowe, mój brat dostał taki w prezencie ślubnym. A oni robią też automaty, jakieś większe? W sumie to wygląd zrzuciłem trochę na dalszy plan, ale on też jest ważny, zwłaszcza w kawiarni, gdzie goście będą mogli obserwować cały proces parzenia. Przyznam, że trochę się rozglądałem, ale ceny niektórych ekspresów zwalają z nóg, nie jestem w stanie wydać 6 tys. na samym starcie, chciałbym znaleźć coś tańszego, ale równie dobrego.

trekkee

Postautor: trekkee » 09 lip 2012 23:25

Ten ekspres, który podaliście to rzeczywiście już taki z wyższej półki, myślę że o jakość kawy bać się nie musicie.

filimonik

Postautor: filimonik » 09 lip 2012 23:30

No ceny są wysokie, ale prawda jest taka, że ekspres kupujesz na lata, czasem zdarza się, że na całe życie. Jeśli chcesz by kawa smakowała jak prawdziwa kawa to wybierz La Pavoni , Domus Bar na przykład. To jest automat przystosowany akurat na twoje potrzeby, ponieważ posiada wysokiej pojemności bojler - 3,5l. Jeśli chodzi o wygląd to przede wszystkim w kawiarni jest on konieczny. Klienci na podstawie wyglądu ekspresu często oceniają jakość kawiarni, nawet niekoniecznie zwracając uwagę na jakość kawy. Niestety taka jest prawda, choć przykra. Mówi się, że najpierw karmi się oczy, następnie żołądek. Na szczęście La Pavoni cieszy i oczy i żołądek :) Sama się o tym przekonałam, bo często w wielkich sieciach serwują kawę z tych ekspresów. A koszt to od 3-4 tys, w zależności od tego jaką wersję wybierzesz. Tańszy jest panel kontrolny z włącznikami włącz/wyłącz, droższy całkowicie zautomatyzowany.

Facetoface

Postautor: Facetoface » 10 lip 2012 13:48

Fajny ten ekspres i ładnie się prezentuje. Cena bardzo przystępna jak na takiej jakości sprzęt, widziałem podobne prawie dwa razy droższe. Mam tylko nadzieje, ze bojler nie okaże się za mały, ale 3,5l to przecież wcale nie tak mało. Wyczytałem, że młynek ma stalowe żarna, to dobrze, bo te ceramiczne szybko sie zużywają.

biznestar

Postautor: biznestar » 10 lip 2012 15:10

Wspomiałeś\łaś, że nie stac Cię na drogi ekspres. Prawda jest taka, że jeśli kupisz jakiś zwykły tani badziew to nawet nie masz co otwierać kawiarenki bo nie osiągnie ona sukcesu bez porządnej kawy. Ta firma jest rzeczywiście jedną z lepszych produkujących ekspresy. Nie ma tez co myśleć, że najpierw kupi sie coś taniego a potem wymieni na lepszy model bo klienci musza od początku czuć , że chcą wracać a jeśli na początku zbędziesz ich byle czym to już nie wrócą.

filimonik

Postautor: filimonik » 11 lip 2012 11:25

W ogóle nie ma dyskusji o tym czy ekspres ma być tani czy drogi. W kawiarni zawsze ten sprzęt musi być profesjonalny, a za tym idą koszty. Dobrze, że w Domusie jest wbudowany młynek. Inaczej musiałbyś kupić go osobno, a koszt profesjonalnego młynka dobrej firmy często przekracza 1000zł.