Biurwa firmowa kontra normalne ubranie

ProWnetrza
Kontaktowanie:

Re: Biurwa firmowa kontra normalne ubranie

Postautor: ProWnetrza » 18 paź 2012 15:58

Jak dla mnie kwestia ubioru jest drugorzędna. Na moje dana osoba może mieć na sobie bikini lub strój siedemnastowiecznego admirała francuskiej floty, byleby dało radę się z nią dogadać i jako tako współistnieć :)

marek

Postautor: marek » 18 paź 2012 16:07

Ubiór powinien być schludny i czysty i najbardziej dopasowany do konkretnej sytuacji.

Klaudia_No

Postautor: Klaudia_No » 18 paź 2012 22:27

jak dla mnie ważniejsze są doświadczenie i wiedza na temat tego co się robi niż ubiór ;)

AdamS

Postautor: AdamS » 26 paź 2012 12:40

Ważne będzie to czy pracownicy mają doczynienia z klientami na codzień. Również uważam, że wiedza i doświadczenie są najważniejsze, ale schludny, ładny wygląd przy rozmowie z klientem napewno bedzie sprawiał wrażenie wizerunku rzetelnego etc.

Archie_Gonzales
Kontaktowanie:

Postautor: Archie_Gonzales » 07 lis 2012 16:10

Owszem strój ma znaczenie. Jeśli jestem zwykłym petentem, który chce coś załatwić wchodząc z ulicy, a czeka n mnie wypsikany, wypiękniały jegomość w garniaku, przyznaje, że czuje się troche nieswojo ;)

toffik

Postautor: toffik » 09 lis 2012 12:01

opierając się na podstawie - czyli wiedzy i kompetencji wszelkie dodatkowe elementy są także niezwykle ważne - zarówno strój, zapach jak i nawet zwykły uśmiech. te elementy stanowią pewnego rodzaju komunikat - to jaki pracownik czy klient będzie miał stosunek do nas czy naszej pracy. ponadto wszystkie te elementy tworzą wizerunek firmy więc należy je dobrze dobrać i przemyśleć. ja też wolę nawet na ważnych spotkaniach strój elegancki, schludny choć niezobowiązujący. szczerze mówiąc to nawet śmieszą mnie osoby, które choć nie muszą to na co dzień bywają w pracy w garniturze i pod krawatem. czasem nawet myślę, że szkoda, że ludzie uczynili z pracy tak sformalizowany element życia, że tak naprawdę sami siebie w ten sposób unieszczęśliwili ;)

Maniki
Kontaktowanie:

Postautor: Maniki » 10 gru 2012 11:53

Najlepszw według mnie jest umiarkowana elegancja, bez garniaków, ale szykownie.

kusmir67

Postautor: kusmir67 » 11 gru 2012 13:55

moim zdaniem wszystko zależy od zajmowanego stanowiska, jeśli ktoś przyjmuje petentów to sorry, ale w jeansach nie wypada, a jeśli kto ma prace biurowa i przez 8 godzin siedzi przed komputerem i jego kontakt z ludźmi ogranicza sie do rozmowy z szefem, że skończyła sie kawa i trzeba kupić, albo rozmowy z kolegami z pracy "jak minął weekend" to może nawet pracować w dresie

NataliaB

Postautor: NataliaB » 16 gru 2012 14:37

kusmir67 no prawie sie z Toba zgodze, ale nie popadajmy w skrajnosc jezelii chodzi o ubior. nawet za biurko powinno sie byc schludnie ubranym. A dresu raczej bym do tego nie zaliczyla.

karolamac

Postautor: karolamac » 18 gru 2012 12:31

no jednak ubranie może mieć znaczenie w pracy, bo może rozpraszać innych pracowników. ale myślę, że jesteśmy dorosłymi ludzmi i każdy z nas pracujący w firmie między ludzmi wie co można a czego nie.