Pokój dziecka. Jak urządzić ?

AnnaS

Re: Pokój dziecka. Jak urządzić ?

Postautor: AnnaS » 08 wrz 2017 12:31

Pokój dziecka to specyficzna przestrzeń, która musi być nie tylko przytulna, ale także funkcjonalna. Ja postawiłabym na jakieś jasne, nowoczesne meble, które nie znudzą się dziecko po kilku latach, a będzie je można dowolnie aranżować. W takim pokoju bardzo ważne jest także oświetlenie i według mnie musi być lampa sufitowa, lampki na biurkach i lampki nocne (jedna przy łóżku, druga na parapecie). Bardzo ważny jest także wybór kolorów, najlepiej żeby to były jakieś barwy neutralne, może beże, szarości w połączeniu z kolorowymi dodatkami...

Andrzej44

Postautor: Andrzej44 » 10 wrz 2017 22:07

Moim zdaniem przede wszystkim w pokoju dziecka nie może zabraknąć odpowiedniej ilości światła. Dlatego też sam bardzo chętnie postawiłbym na oświetlenie Aquaform do tego pomieszczenia. Przede wszystkim możemy tutaj wybierać spośród wielu produktów. Jednocześnie są one nader starannie wykonane i zdecydowanie nowoczesne.

AnnaS

Postautor: AnnaS » 12 wrz 2017 11:24

Zapomniałam dodać, że w pokoju malucha musi też być fajna, ciekawa, wzorzysta tapeta do pokoju dziecięcego. Bardzo podobają mi się tapety w chmurki albo króliczki - idealne do pokoju dziewczynki!

elabarbara

Postautor: elabarbara » 27 wrz 2017 14:32

A zastanawiacie się nad stylizacją mebli do pokoju? Ja ostatnio zaczęłam zwracać uwagę na gromadzenia jak najmniejszej ilości rzeczy wokół siebie, wyborze przedmiotów prostych o stonowanej kolorystyce.Dlatego właśnie poza kolorystyką ścian to właśnie meble stanowią dominantę tego modnego stylu. Ale od siebie polecam przeczytać ciekawy artykuł o stylu minimalistycznego we wnętrzu- https://blog.furnival.pl/styl-minimalis ... e-wnetrzu/

łucja31

Postautor: łucja31 » 01 paź 2017 11:11

Słuchajcie, a ja z innej beczki - wózek dla dziecka. Na co wg was należy zwracać uwagę, co jest must have a co dodatkową "bajerą", jakie macie doświadczenia? Ja na razie mam na oku wózek bebetto murano, taki 2w1.

siko

Postautor: siko » 04 paź 2017 17:01

Teraz jest wiele fajnych mebli więc urządzenie pokoju dziecka to czysta przyjemność. Jeżeli masz starsze dziecko warto podpytać co mu się podoba. Jeżeli chodzi o ciekawe łóżka dziecięce, te bardziej kolorowe i funkcyjne to polecam zaglądać do nich http://lozkadladzieci.co.pl/ bo mają ogromny wybór i dobre ceny. Myślę, że znajdziesz tam coś odpowiedniego :)

Jakub88

Postautor: Jakub88 » 17 paź 2017 15:30

Jeśli chodzi o wózek to znajdziesz taki 3w1. Przeczytaj też trochę o danym modelu. Jak ja szukałem wózka dla dziecka to o jednym, już nawet nie wiem o jakim modelu chodziły w sieci opinie, że dziecko z niego wypada, znaczy ze spacerówki. I to nie była jedna opinia. A masę różnych i w różnych miejscach. Dalej jeśli chodzi o pokój dziecięcy, to w nim na początku wystarczy jedna komoda i łóżeczko. Dopiero z wiekiem dziecko będzie potrzebowało więcej mebli. Oczywiście od razu można wszystko kupić, ale tak naprawdę po co. Ja dopiero teraz z http://elies.pl/kategoria/biurka dokupuję biurko. Wcześniej go nie potrzebowaliśmy w pokoju dziecięcym. Dobrze jest w jak się robi tak jak ja, pamiętać skąd kupowało się meble i kupować w podobnym guście.Można też kupować uniwersalne meble w razie jakby nasz szkrab miał w przyszłości dzielić pokój z bratem lub siostrą. A przecież parka może się zdarzyć. No chyba, że dla każdego malucha ma się osobny pokój

aniaola37

Postautor: aniaola37 » 18 paź 2017 15:12

Ja na szczęście mam starszą siostrę, która juz dawno temu urodziła swojego małego, więc dostałam prawie wszystko po nim. Najważniejsze to oczywiście łóżeczko, które idealnie wpasowało się w jego pokoik :) Jedynie jakieś małe dodatki to sama kupowałam. Oczywiście obowiązkowo musi stać tam laptop. Często puszczam kołysanki z
http://fm.tuba.pl/play/28444/4/radio-dla-dzieci-kolysanki-non-stop mój mały bardzo je lubi

Hypnosiz8i

Postautor: Hypnosiz8i » 24 paź 2017 18:13

Warto pomyśleć jak pokój będzie przerabiany w przyszłości. Więc lepiej zdecydować się na jasne, neutralne kolory :) Pozdrawiam

Daniel4321

Postautor: Daniel4321 » 25 paź 2017 16:51

Zakup dywanu o ciekawym, najlepiej bajkowym wzorze, który mógłby zainteresować dziecko jest dobrym pomysłem. Mój syn uwielbia bawić się na dywanie typu "Free" z oferty http://www.dywany.dywilan.pl : posiada on wzór boiska, na którym dziecko udaje Lewandowskiego z małą piłeczką ;)