Jak radzić sobie z katarem?

ayris

Re: Jak radzić sobie z katarem?

Postautor: ayris » 07 wrz 2017 18:06

Jeśli to jest przewlekły katar warto pomyśleć czy nie jest alergiczny i udać się do lekarza.
Ja mam alergię na kurz i zastanawiam się nad zakupem produktów Allergoff.
Czytałam, ze neutralizują alergeny kurzu, sierści zwierząt, pleśni itd.

Mania

Postautor: Mania » 07 wrz 2017 18:53

Jeżeli to przeziębienie to polecam cytrynę, imbir i miód. Przed rozpoczęciem sezonu jesiennego robię syrop właśnie z tych składników z dodatkiem kurkumy udaje mi sie wówczas po tej miksturze uniknąć przeziębień.

Jakub88

Postautor: Jakub88 » 20 wrz 2017 10:28

Ja już bardzo dawno nie chorowałem i cieszę się z tego. No ale moja żona to co rusz jest chora. A do tego ma astmę. A mimo tego, że astma nie jest dziedziczna tylko osoby mające rodziców chorych na astmę są bardziej na nią podatne. Dlatego uważnie obserwuję moje dzieci, szczególnie jak zachorują. Na http://www.totylkoastma.pl/poznaj-objaw ... chp,4.html jest takie krótkie kompendium o astmie i wypatruję zawartych tam objawów. A wiadomo jak dzieci w przedszkolach, bardzo szybko łapią przeziębienie, które jednak w astmę też może się przerodzić. Ja z domu wyniosłem syrop z cebuli, który podaję zawsze dzieciom i żonie gdy są przeziębione i kaszlą. A jeśli chodzi o zapchany nos to nic nie działa lepiej niż inhalacja. Choć ja jako dziecko tego nie cierpiałem. A jak dziecko jest już chore to nie wysyłamy go z żona do przedszkola, bo nie dość, że pozaraża innych to jeszcze bardziej zachoruję. Co do kataru to niestety często trzeba go przeczekać i nie pozwolić przerodzić się w coś poważniejszego.

Tyranowicz

Postautor: Tyranowicz » 24 wrz 2017 02:48

Wiecie co męczy najbardziej? Alergia. Bywa tak upierdliwa, jak nic innego. Moim zdaniem nie ma niczego bardziej męczącego. Uważam, że alergia jest o wiele gorsza od grypy, bo męczy zawsze. Koniecznie wejdźcie i poczytajcie na ten temat na stronie internetowej www.alergiczne.info - tam znajdziecie masę informacji na temat alergii.

Danielle

Postautor: Danielle » 30 wrz 2017 16:59

mnie zwykle pomagają krople ziołowe ale radziłabym konsultację z lekarzem.

siko

Postautor: siko » 04 paź 2017 17:35

A może to przyczyna alergii? Nie myślałaś o tym? Może warto byłoby wypróbować leki alergiczne lub zrobić testy. Jeżeli chodzi o coś na alergię to polecam Alnosin od nich http://medarfa.pl/ bo ma dobre opinie. Myślę, że i u Ciebie się sprawdzi :)

elabarbara

Postautor: elabarbara » 13 lis 2017 14:24

Przy przeziębieniach bardzo dobry jest miód :) Pamiętam od zawsze nam mama dawała jak chorowaliśmy. Ale miód ma szerokie zastosowanie lecznicze- http://www.med-online.pl/nietypowe-zastosowania-miodu/ . Miód jest naprawdę bardzo zdrowy przez co cieszy się ogromną popularnością wśród wielu osób i jest często wykorzystywany.

kejtlin

Postautor: kejtlin » 25 lis 2017 02:36

ja też bym szła w kierunku alergii i zrobiła jakieś testy alergiczne wrocław ma dobre laboratorium gdzie zajmują się właśnie tylko alergiami. Warto się wybrać bo jak faktycznie masz uciążliwy ten katar to warto wiedzieć od czego i jak się bronić.

Lara1978

Postautor: Lara1978 » 29 lis 2017 22:51

Też w przypadku utrzymującego się kataru podejrzewałabym alergię. Niestety coraz więcej osób łapie uczulenia na najróżniejsze alergeny, które wcześniej nie wywoływały żadnych reakcji niepożądanych. Żeby sobie trochę ulżyć, warto zastosować Allergoff spray - środek do neutralizacji alergenów znajdujących się dookoła. Dzięki temu katar powinien ulec zmniejszeniu, a może nawet zniknie całkowicie. Szczególnie ulgę zauważycie podczas spokojnego snu :)

olaa987

Postautor: olaa987 » 08 lut 2018 15:57

Jak dla mnie niezawodną metodą jest łyżeczka miodu wieczorem przed spaniem. Często dodaję miód do mleka z dodatkiem czosnku - taki zastrzyk witamin zabija wszelkie zarazki. Nie smakuje to zbyt dobrze, ale najważniejsze, że działa ;)
W ogóle miód ma wiele ciekawych właściwości i obstawiam, że wiele z Was o połowie z nich nie słyszało. Poczytajcie, z pewnością taka wiedza się w życiu przyda: https://www.wapteka.pl/blog/artykul/miod-dlaczego-warto-po-niego-siegac.