Pranie... czemu nie pachnie???

ulge1979

Pranie... czemu nie pachnie???

Postautor: ulge1979 » 17 sty 2017 13:42

Mam nową pralkę Bosch (ma 8 miesięcy), używam płynów do prania rożnych ( Wirek, z Biedronki nawet polskiego ariela kupiłam) a do płukania płynu Softlan, który zakupiłam w sklepiku z chemia zagraniczną ( Softlan ma kod kredkowy zaczynający się 87) i mimo to moje pranie po wyschnięciu nie pachnie. Płynu do płukania daje 2 nakrętki czasami nawet leje go do oznaczenia max. do szufladki na płyn. Po każdym zakończonym praniu wycieram drzwiczki, gumę, wyciągam szufladkę i "wietrze" pralkę, a raz w miesiącu nastawiam pustą pralkę na wygotowanie.Nie wiem już co mam robić żeby moje panie pachniało płynem, tak jak to u niektórych osób się zdarza, że przejdą ulica i ślicznie pachnie za nimi praniem. Pomóżcie:(((.

sylczester
Kontaktowanie:

Re: Pranie... czemu nie pachnie???

Postautor: sylczester » 14 cze 2018 16:25

Polecam pranie dywanów w Warszawie, to nie będzie takiego problemu :)
http://www.clis.pl/

agnieszka24

Postautor: agnieszka24 » 16 cze 2018 15:29

Brudna pralka, osad, kamień, zatkany filtr – przyczyn może być ogrom! Trzeba sprawdzić czy w bębnie nic nie utknęło, wyczyścić filtr a później puścić profilaktyczne pranie na długim programie, przy 90 stopniach albo z jakimś specjalistycznym produktem albo chociaż z sodą lub octem. Powinno pomóc. Moja rada? Lepiej używać kapsułek niż innych detergentów, bo przy nich nie ma takiego problemu. I to nie prawda, że są drogie, bo tak naprawdę świetnej jakości kapsułki i żele Surf pod względem cenowym są naprawdę oszczędne.

morta456

Postautor: morta456 » 30 wrz 2018 19:29

Niestety ale może to być przyczyną zbyt dużej ilości prania do zbyt małego bębna. Pralka nie jest w stanie przepłukać odpowiednio rzeczy, kiedy jest zbyt mocno wypełniona. Dlatego postanowiłam kupić pralkę Bosch 7kg wsadu i dodatkowo z klasą energetyczną A+++ https://www.maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/pralka-bosch-wan-2006-bpl,17683.html mam nadzieje, że rachunki za prąd troszkę się zmniejszą.

zotan66

Postautor: zotan66 » 12 paź 2018 18:58

U mnie był podobny problem, ale podczas szukania problemu wyszło, że trzeba wymienić pralkę na nową, a więc kupiłem taką od https://www.indesit.pl/Produkty/Pranie/Pralki z dużym bębnem i teraz moje pranie pięknie pachnie :)

pola1234

Postautor: pola1234 » 17 lis 2018 14:48

Wydaje mi się, że tutaj jest problem w tym jaki detergentów do prania używacie. Czasami te najdroższe wcale nie spełniają swoich zapewnień producenta. Możesz spróbować z kapsułkami od Surf, przepięknie pachną (jest kilka zapachów do wyboru) a na dodatek dopierają pranie. Używa się ich jak zwykłych kapsułek, przed włożeniem prania, na bęben wkładamy kapsułkę, następnie pranie i włączamy pralkę na odpowiedni program.