Mieszkania parterowe

apogeum
Kontaktowanie:

Mieszkania parterowe

Postautor: apogeum » 04 cze 2014 17:15

Mieszkania parterowe - jak każde, mają swoje wady i zalety. Ja już przeprowadzałem wstępne rozeznanie... Główna zaleta to cena. Wadą jest natomiast hałas i świadomość, że ktoś może wejść... Co myślicie?

gosiaczekroza

Re: Mieszkania parterowe

Postautor: gosiaczekroza » 05 cze 2014 18:53

U mnie na praterze nie ma np balkonu i ludzie zagladają w okna:)

klosia

Postautor: klosia » 07 cze 2014 18:27

Na starość to wygoda bo nie trzeba pokonywać masy schodów. minusów jest mnóstwo:
- brak balkonów( nie zawsze)
- slychać wszystkie hałasy
- Trzaskania drzwi klatkowych
-kiedy jesteśmy narażeni na wścibskie spojrzenia sąsiadów z wyższych kondygnacji.
-bezpieczeństwo i łatwość w dostępie do naszego ogrodu oraz mieszkania przez osoby niepożądane.
-jeżeli teren ogrodu nie jest ogrodzony to również jest ryzyko, że właściciele będą przymykać oko na ich brudzące w naszym ogrodzie, czworonogie pociechy.

marzenka.o

Postautor: marzenka.o » 22 lip 2014 20:59

Teraz na tych nowych osiedlach często mieszkania parterowe mają jeszcze w swojej ofercie nieduże tarasy z ogródkiem, co może być zdecydowanym plusem przemawiającym za ich kupnem.

skoczylas

Postautor: skoczylas » 28 paź 2016 10:41

jak mieszkanie, to tylko na piętrze, ewentualnie gdzieś na wiosce. bałabym się mieszkać na parterze w mieście

Inbes88

Postautor: Inbes88 » 09 mar 2017 15:32

Mi się takie mieszkania nie podobają..

miroslawa

Postautor: miroslawa » 09 maja 2017 12:27

Mieszkanie na parterze ma swoje plusy i minusy. Rolety typu dzień/noc to dobre zabezpieczenie przed niechcianymi spojrzeniami - są wygodne w użytkowaniu i w mieszkaniu można mieć tyle światła ile się potrzebuje. Sprawdzałam w sklepie lotari.pl ich ceny i możliwość zamówienia na dowolny wymiar.

skrzydło2

Postautor: skrzydło2 » 19 maja 2017 11:18

Miałem okazje większość swojego życia mieszkać na parterze i w blokach i w kamienicy. Do plusów na pewno trzeba zaliczyć to że nie trzeba za dużo chodzić po schodach. To ważne jak np ma się małe dziecko i nie trzeba z wózkiem latać po schodach albo jak jest się osobą starszą która może mieć już problem z wchodzeniem np na 3 piętro to ważna sprawa. I to chyba tyle z plusów. No można głośno tupać bo nikt nie mieszka pod nami. Z minusów to wiadomo łatwo okraść takie mieszkanie i ludzie lubią zaglądać w okna- szczególnie uciążliwe jak mieszka się na parterze w kamienicy i ma się okna od ulicy. W mojej opinii mieszkanie na parterze ma tyle samo plusów co minusów- zależy kto co lubi.

adamcal

Postautor: adamcal » 08 cze 2017 22:11

No właśnie, są tego na pewno plusy i minusy, podpisuję się pod każdym zdaniem z postu powyżej. Niemniej jednak jak się ma mieszkanie w spokojnej okolicy to nie powinno być jakoś tak źle, a młodzi rodzice na pewno docenią wygodę takiego rozwiązania. W takim osiedlu Akacjowa Aleja w Radzyminie to chyba jeszcze został dość spory wybór tego rodzaju mieszkań, można chyba tu sprawdzić: http://www.akacjowaaleja.pl/, gdyby ktoś szukał czegoś podobnego.

Dariana

Postautor: Dariana » 14 cze 2017 13:45

Oczywiście zgadzam się ,mieszkanie parterowe ma swoje wady i zalety ale bez przesady,każdą wadę można spróbować zamienić w zaletę.Mieszkając na parterze zainwestowałabym w porządne antywłamaniowe drzwi i okna.Można je nabyć bezpośrednio u producenta,albo w jednym z polecanych na stronie http://www.ekoplast-krakow.pl/ miejsc.