Na jaki dodatkowy język zapisać dziecko?

Lukas41

Re: Na jaki dodatkowy język zapisać dziecko?

Postautor: Lukas41 » 02 gru 2016 13:15

Ja raczej postawiłbym na szlifowanie języka, który już względnie zna.

kolorowekredki

Postautor: kolorowekredki » 06 lut 2017 13:01

Dziecko musi chcieć się uczyć języka obcego - pamiętam jak moja mama próbowała mnie zapisać na siłę, bardzo długo miałam wstręt do nauki tego właśnie języka :/

AnnaN

Postautor: AnnaN » 28 kwie 2017 21:48

Język angielski to podstawa, a całkiem nieźle uczą go w szkołach. Ja bym postawiła na inne. Póki co chcę, żeby córka opanowała poprawną polszczyznę, jeśli będzie chciała to zapiszę ją do szkoły językowej.

salabanzi

Postautor: salabanzi » 08 maja 2017 16:04

Ja popieram w 100% mojego poprzednika. Nic dodać, nic ująć.
-Wolałem kiedy byłaś nieśmiałą dziewczynką. Co się z tobą porobiło? -Mieszkam z wami. -No tak.

remka

Postautor: remka » 16 maja 2017 18:26

A jakie języki masz do wyboru? Wydaje mi się, że w tym momencie język angielski jest podstawą.

skrzydło2

Postautor: skrzydło2 » 19 maja 2017 10:57

Mistroz pisze:Język Angielski jest bardzo ważnym językiem. Ja także zastanawiam się nad zapisaniem córki, sam nie wiem co się jej w życiu bardziej przyda włoski czy francuski ?

włoski czy francuski ? ehh... hiszpański, niemiecki, rosyjski te języki chyba przydadzą się zdecydowanie bardziej.

MiroslavKL

Postautor: MiroslavKL » 05 cze 2017 18:59

Szukałem korepetycje z języka angielskiego na stronie https://buki.org.pl/korepetycje/jezyk-angielski/
Można łatwo wybrać właściwą lokalizację, cenę oraz inne parametry. Po wysłaniu wiadomości, korepetytor skontaktował się ze mną tego samego dnia! Zaczęliśmy współpracować i jak na razie jestem zadowolony.

AnnaN

Postautor: AnnaN » 13 cze 2017 10:08

Korepetytora to znajdziesz też na miejscu w każdym portalu z ogłoszeniami. Studenci chętnie dorabiają, często można trafić na osoby, dla których język, którego się uczą jest taką prawie pasją. Potrafią nią "zarazić". ;)

izyy1

Postautor: izyy1 » 14 cze 2017 14:13

Angielski to absolutna podstawa i na tym radzę się skupić jeżeli dziecko z czasem będzie wykazywało zdolności lub chęci do nauki innych języków to na pewno to zauważysz- może np. twoje dziecko zainteresuje się kulturą hiszpańską to zapiszesz je na hiszpański albo np. włoską kuchnią to wtedy na włoski.

jutrzenka
Kontaktowanie:

Postautor: jutrzenka » 19 cze 2017 12:50

Angielski ! Zdecydowanie. Aktualnie jest to najwazniejszy język, którego warot jest się uczyć. I który każdy powinien znać chociażby w stopniu komunikatywnym.

A jesli zacznie się naukę w odpowiednio młodym wieku to jest o wiele łatwiej niż później. Mamy już w domu nastolatkę. Jakiś czas temu zapisaliśmy ją do szkoły językowej ponieważ niekoniecznie byliśmy zadowoleni z poziomu jaki jej serwuje szkoła ( nauczycielka w szkole zupełnie nie przykłada się do nauki)
https://speak-up.pl/pl/oferta/dla-mlodziezy
Córka chodzi na kurs do Speak up. Nie jest tam drogo ( przy zapisie dostaje się 3 miesiące w gratisie).
Czy tym właśnie jest życie, labiryntem, który, choćbyś nie wiadomo jak się starał, wplątuje cię zawsze w szpony Polifema?