Pomoc z panelami Fotowoltaicznymi :(

Emcet

Pomoc z panelami Fotowoltaicznymi :(

Postautor: Emcet » 09 lip 2017 13:55

Witam wszystkich bardzo serdecznie ! :)
Na wstępie przeproszę jeśli temat napisałem w złym miejscu , ktoś upomni usunę natychmiastowo ;)
Przejdę odrazu do rzeczy , Jestem 21 letnim chłopakiem który ma wiele pomysł ale nie koniecznie wie jak się za to zabrać . Od jakiegoś czasu (prawie roku ) mocno inspiruje mnie technologia przyszłości i wszystko co z nią związane , między innymi Panele Fotowoltaiczne 8-) Dużo o nich czytałem i konteplowałem sztukę zrozumienia jak działają lecz chciałbym się dowiedzieć z praktycznego punktu widzenia jak to wygląda , Czy jest to opłacalne jak się to traktuje jako biznes dochodowy a nie tylko pod gospodarstwo ? jakie na chwile obecną przysługują dotacje i pomoc ? ( w internecie jak w kalejdoskopie co chwile nowe informacje i artykuły dotyczące pomocy przy odnawialnych źródłach energi :? ) chciałbym wraz z pomocą państwa/Unii przeznaczyć na to koło 200.000 zł lub mniej ale nie wiem czy to naprawdę jest opłacalne :/ Może ktoś z praktycznego punktu widzenia potrafi się do tego odnieść ? działki na wypożyczenie wzdłuż dróg krajowych nie są drogie , najdroższe w tym wszystkim jest włożenie funduszy w panele i potem tylko odsprzedaż wyprodukowanego dobra do elektrowni . Odbieram to jako farmę która raz zainwestowana zarabia sama na siebie i tak naprawdę można iść do normalnej pracy na 8h a farma będzie pracowała , lecz nie wiem czy dobrze to odbieram :?
Liczę że kto kolwiek doczyta do końca i się wypowie i pomoże jakoś zacząć , doradzi  lub co kolwiek :(
Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie :!: :)

jukson

Re: Pomoc z panelami Fotowoltaicznymi :(

Postautor: jukson » 03 sie 2017 14:41

W sumie pomysł ciekawy, ale nie wiem czy elektrownia chciałaby kupować od Ciebie tak dużą ilość energii. Jeśli jednak tak by się dało, byłoby mega super :)

grzesiuu

Postautor: grzesiuu » 10 sie 2017 11:11

Sam pomysł jest bardzo fajny, w przyszlosci może powstać dużo takich farm. Patrzac na to że zródla energii sie kurcza trzeba szukac innej metody. Moze byc tak że prad bedziesz sprzedawal sąsiadom, nigdy nie wiadomo.

delfin204

Postautor: delfin204 » 13 sie 2017 20:06

Popieram poprzednik w 100%... Nic dodać, nic ująć...
Z sufitu zwisają już ciężkie stalaktyty stężałej nudy.

Sabrina

Postautor: Sabrina » 19 wrz 2017 17:20

nie jestem tylko pewna czy nie jest to bardziej opłacale albo dla gospodarstwa domowego, albo gdzieśw przedsiębiorstwie - fotowoltaika produkuje prąd i najlepiej żeby był na bieżąco wykorzystywany, ewentualnie w przypadku domów bilansowany.

MarcinRaper28x

Postautor: MarcinRaper28x » 17 paź 2017 15:10

Takie inżynierskie sprawy to najlepiej konsultować z ekspertami, a nie z przypadkowymi forumowiczami.

ZawiszaCzarny55

Postautor: ZawiszaCzarny55 » 18 paź 2017 15:01

Te panele słoneczne to jest rewolucja, której można poświęcić napisanie pracy licencjackiej .

Misiek

Postautor: Misiek » 19 paź 2017 11:23

ja tez myślę że fotowoltaika najlepiej sprawdza się na własne potrzeby. ja się spotkałem z http://pvprojekt.com/ i chyba będe w to wchodził. zwłaszcza ze jest to dowfinansowanie z prosumenta teraz