Produkcja opakowań jako pomysł na biznes

novmar

Produkcja opakowań jako pomysł na biznes

Postautor: novmar » 04 paź 2013 01:56

Chciałbym się Was poradzić, czy na produkcji opakowań, w tym opakowań ozdobnych, oraz takich normalnych-praktycznych da się zarobić? Jako przykład mogę podać opakowania podobne do tych oferowanych na http://www.rajapack.pl Czy wg Was to dobry pomysł na biznes? Pytam ponieważ ostatnio się przeprowadzałem i zupełnie nie miałem się w co zapakować, ciężko było mi też zdobyć jakieś kartony, dlatego pomyślałem, że może być to pewien pomysł, bo każdy co jakiś czas potrzebuje tego typu rzeczy.. A Wy co myślicie?

Anusza8
Kontaktowanie:

Re: Produkcja opakowań jako pomysł na biznes

Postautor: Anusza8 » 08 paź 2013 10:46

Każdy biznes może "chwycić", trzeba tylko mieć dobry biznes plan i szczęście. Jak chcesz sprzedawać te opakowania - stacjonarnie, czy tylko online? Czy tylko typowe opakowania, czy może coś oryginalnego np. rękodzieło, na które zbyt jest mniejszy, ale możesz nadrobić marżą.

karolina_majda

Postautor: karolina_majda » 09 paź 2013 11:02

Dobre pytanie: stacjonarnie czy on-line. Przy stacjonarnym musiałbyś mieć lokal, przy internetowym masz możliwość dotarcia do większej grupy odbiorców, ale musiałbyś wtedy przemyśleć szybką wysyłkę. Jeszcze jedno pytanie: czy w asortymencie byłyby tylko opakowania? To jest nisza, ale musisz przemyśleć, czy byłoby opłacalne prowadzenie handlu tylko w obrębie opakowań.

Zrób jeszcze badanie rynku: ile jest sklepów internetowych z takimi produktami, jakie są ceny wysyłek, ceny towaru itp.
Jak założyć firmę: http://www.e-harmonogram.pl

adamiakmatinka

Postautor: adamiakmatinka » 10 paź 2013 14:20

Bardzo fajny pomysł. Myślę że może wypalić, ponieważ dotyczy niszy rynkowej.
Jaka lokata przynosi zyski? Ta z wysokim oprocentowaniem!

Waldo58

Postautor: Waldo58 » 11 paź 2013 19:19

Mysle, ze jesli dobrze zaplanujesz wszystko to jak najbardziej. Oczywiscie wyzsze segmenty rynku sa juz zarezerwowane, ale na tansze produkty mozna celowac.

loriann93

Postautor: loriann93 » 14 paź 2013 17:25

Mam znajomego, który też się tym chyba z miesiąc temu zainteresował. Wiem tylko, że pomysł porzucił, bo uznał że nisza nie ejst aż taka duża i że za jakiś czas zostanie zapełniona.

elamelb
Kontaktowanie:

Postautor: elamelb » 16 paź 2013 10:04

Ja bym mimo wszystko spróbowała, bo wydaje mi się że może to być naprawdę dobry interes.

MaurineAbc1307

Postautor: MaurineAbc1307 » 04 mar 2014 10:10

To co mogę Ci poradzić to spróbuj zatrudnić się w już istniejącej firmie. Najlepiej jako handlowiec. Otworzą Ci się oczy na pewne sprawy związane z tym biznesem.

Wintek
Kontaktowanie:

Postautor: Wintek » 05 mar 2014 16:07

Ciekawe rozwiązanie i z tego co się orientuję mało firm jest które się w tym specjalizują. Do tego dochodzi szeroki segment klientów i trend na rozwój wzornictwa opakowań - każdy przecież chce się wyróżnić!
edukacja level up - szkolenia

MarRa

Postautor: MarRa » 03 cze 2014 10:48

musiałbyś na początek znaleźć fajną ekipę grafików, która mogłaby tworzyć grafiki na te opakowania.. pomyśl też nad opcją ' opakowań spersonalizowanych' myślę, że to może być dobry pomysł..