Owocowe lody zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych słodzonych lodów

fiedler1

Owocowe lody zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych słodzonych lodów

Postautor: fiedler1 » 02 mar 2018 14:00

Witam, od paru miesięcy zastanawiamy się z kolegą nad otworzeniem małej firmy (regionalnej na początek) , która to miałaby produkować lody owocowe na patyku. Brzmi znajomo ? nic bardziej mylnego :) nie ma tego produktu na naszym rynku. Mój kolega najbardziej boi się o rynek zbytu i o to, ze to produkt sezonowy. Ja podchodzę do temu bardziej optymistycznie ponieważ mamy dłuuuga linie brzegową Morza Bałtyckiego :) a w każdym mieście, miasteczku, wsi są sklepy spożywczy , które oferują lody. Do tego można sprzedawać w swoim mieście lub województwie , dogadać sie z jakaś siecią sklepów (stokrotka ,żabka ) pełno tego, lub stacje benzynowe np. Orlen.
Ok wszystko ładnie pięknie ale jak się do tego zabrać ? Będąc optymistą pomyślałbym, że jedziemy do takiego sklepu, siedziby firmy. Przedstawiamy nasz produkt , chwalimy itp, itp, pokazujemy broszury z ewentualnymi smakami do wyboru, posypką ...potem mówimy ile byśmy chcieli za karton, sztukę, paletę (chyba), i albo się dogadujemy albo nie. To teoooooooooria a jak wygląda to w praktyce. ? Czy ktoś tu z Was pracował jako Handlowiec lub wie coś na temat prezentacji nowego produktu , sprzedaży w branży spożywczej ? nie wspomniałem nic o hurtowniach ponieważ mam wrażenie, że tam najtrudniej jest się dogadać co do ceny... plus odroczona zapłata chyb coś takiego jest ? co powoduje zachwianie płynności finansowej malej firmy i przeważnie jest gwoździem do trumny. Jeżeli ktoś Was ma cenne rady, uwagi to proszę o odp :) Pozdrawiam!

adam223ee

Re: Owocowe lody zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych słodzonych lodów

Postautor: adam223ee » 16 maja 2018 07:13

Tak naprawdę to ja nigdy nie jadam takich lodów

wuleek

Postautor: wuleek » 22 maja 2018 20:13

Dzięki wielkie za ciekawe porady. Z całą pewnością przydadzą mi się one :)
We śnie czy na jawie, w pracy, podczas posiłków, w budynku czy na powietrzu, w kąpieli czy w łóżku - nie miałeś dokąd uciec.

KrzysztofSzulc

Postautor: KrzysztofSzulc » 26 maja 2018 00:55

Bardzo fajna alternatywa :D

mundial

Postautor: mundial » 14 cze 2018 13:53

Lody craftowe robią karierę.

franekk166

Postautor: franekk166 » 15 cze 2018 11:38

Ale lody to tylko w sezonie dobrze się sprzedają.

majsterkowic

Postautor: majsterkowic » 18 cze 2018 13:18

teraz jest taka moda na lody tradycyjne że wszystkie nimi są :lol:

Witilty

Postautor: Witilty » 18 cze 2018 15:00

No właśnie wystarczy podkreślić jak bardzo naturalne są lody i wszystko jest Wasze :D
Nie wiesz jak pozbyć się trądziku? Wejdź na sposoby-na-tlusta-cere.org.pl/izotretynoina-lekiem-tradzik/