eksport z chin

kapi54

eksport z chin

Postautor: kapi54 » 19 cze 2017 20:07

Witam, mam mały problem chodzi tu o odprawe celną z DHL zakupiłem towar z Chin. Nie mam jeszcze założonej firmy ani nic, ale planuję założyć i działać a towar powoli ściągam. No i paczka została zatrzymana przez urząd celny i moje pytanie brzmi jeśli towar jest warty 38$ + przesyłka 34$ to odprawiam się tylko z VATU, ale jest jeszcze jeden probelm chodzi o to że w oświadczeniu pisze "Przesyłka jest kierowana do mnie i będzie wykorzystywana przeze mnie w celach prywatnych i nie będzie przedmiotem obrot", a ja chcę to obracać w handlu czyli sprzedawać i nie wiem jak działać.

Pozdrawiam.

stronginaf

Re: eksport z chin

Postautor: stronginaf » 27 cze 2017 13:41

to musisz po prostu zapłacić wiekszy podatek, jeżeli chcesz zarabiać na eksporcie z chin to musisz pogadać z chinczykiem żeby odpowiednio wysyłał paczki...

--
pościel dla dzieci

tacjaviva

Postautor: tacjaviva » 13 lip 2017 14:34

yyyyyy

Ediho

Postautor: Ediho » 14 lip 2017 09:56

Eksport z chin nie jest opłacalny, podatki i cło jest zbyt duże a czas oczekiwania może być na prawdę wielki. Czasami przesyłki bądź transporty z chin są zatrzymywane na msc czy dwa nie wiadomo po co.