Nie kurier, a samolot

pudding

Nie kurier, a samolot

Postautor: pudding » 19 wrz 2017 10:59

Witam. Czy ktoś z was korzystał może z takiej usługi, która polega na transporcie materiałów, produktów, części lub innych towarów przy pomocy air taxi? Czasem (ekstremalne przypadki) sprawiają, że towar musi być dostarczony do klienta ekspresowo, a nawet najszybszy kurier nie zrobi tego w ciągu kilku godzin. Jak sobie radzicie z tego rodzaju sytuacjami?

komineo

Re: Nie kurier, a samolot

Postautor: komineo » 02 paź 2017 13:29

Nie słyszałam o tej opcji... Ale jakoś bardziej przemawia do mnie kurier. Ostatnio poznałam świetne opcje na tej stronie https://www.e-speedpak.net/ . Bardzo mi się ich oferta podoba, można tutaj znaleźć niezawodne i profesjonalne usługi w całkiem niezłych cenach. Dodatkowo warunki korzystania z tych usług są naprawdę świetne. Myślę, że warto bliżej poznać się z tą stronką.

szczepcio202

Postautor: szczepcio202 » 02 paź 2017 18:26

Bardzo dużo tego typu firm jest. Warto popytać o to znajomych, żeby mieć większe rozeznanie.

witebsky

Postautor: witebsky » 05 paź 2017 22:41

Z tego, co wiem, to są na rynku takie ekspresowe taksówki, choć ponoć drogo liczą sobie. Nie mniej jednak problem może się pojawić, jak trzeba coś przetransportować za granicę na cito.

Andrzej44

Postautor: Andrzej44 » 06 paź 2017 10:58

Cóż, jeżeli chodzi o przesyłanie dużej ilości produktów, czy też przedmiotów o naprawdę sporych gabarytach, opcja ta może okazać się naprawdę ciekawa. Niemniej jednak raczej większość z nas korzysta z tradycyjnych przesyłek kurierskich i tutaj bez wątpienia warto zapoznać się z ofertą brokera https://allekurier.pl/ . Współpracuje on bowiem z wieloma przewoźnikami na terenie całego kraju, oczywiście oferując także przewóz przesyłek poza naszymi granicami. Jednocześnie ceny są tutaj niezwykle atrakcyjne, a wszelkie kwestie formalne możemy załatwić online.

donmateo

Postautor: donmateo » 07 paź 2017 13:44

Ja uważam, że air taxi w tym przypadku to bardzo dobre rozwiązanie. Skoro można szybko przewozić ludzi, to nie widzę problemu, aby transportować w ten sam sposób towary. Wiem że Call&Fly ma taką usługę. Wożą małe cargo do kilkuset kg.

witebsky

Postautor: witebsky » 08 paź 2017 13:18

donmateo pisze:Ja uważam, że air taxi w tym przypadku to bardzo dobre rozwiązanie. Skoro można szybko przewozić ludzi, to nie widzę problemu, aby transportować w ten sam sposób towary. Wiem że Call&Fly ma taką usługę. Wożą małe cargo do kilkuset kg.

A oni latają tylko na terenie Polski, czy UE też? Ktoś wie?

donmateo

Postautor: donmateo » 08 paź 2017 14:52

Ja korzystałem akurat z air taxi i lot był organizowany poza Polskę, więc takie loty cargo na pewno też nie odbywają się na terenie Polski. Z resztą zawsze można się skontaktować z Call&Fly i dopytać. Faktycznie czasem zdarzają się takie sytuacje, że od terminu dostarczenia części uzależniona jest produkcja w firmie. Z uwagi na czas i odległość samolot jest rozsądnym rozwiązaniem.

alojzynowak

Postautor: alojzynowak » 08 paź 2017 17:10

Witam Forumowiczów. Mogę potwierdzić. W sierpniu Call&Fly organizował dla mnie taki „ekspresowy” przelot. Chodziło o dostarczenie dokumentacji oraz małych (ale znaczących) elementów do maszyn. Z racji odległości (Z Bydgoszczy do Rzeszowa) tradycyjny kurier odpada. Call&Fly znam z lotów biznesowych – zadzwoniłem i sprawnie zorganizowali mi transport lotniczy.

MaciekSz

Postautor: MaciekSz » 13 paź 2017 10:52

Transport samolotem jest naprawdę fajnym rozwiązaniem, najwazniejsze, żeby nie były to wielkie ciężary. Fajnie jest brać towar, który jest lekki i jest go dużo ( ciuchy, maskotki itd)