Jaki hosting-chmura dla średniej wielkości firmy

marcel.kluza

Jaki hosting-chmura dla średniej wielkości firmy

Postautor: marcel.kluza » 14 lis 2013 11:57

Witam, jak w tytule, szukam porad na tematy wyboru firmy hostingowej, serwerowni, gdzie będę mógł bezpiecznie przechowywać dane w chmurze. Możecie polecić jakieś firmy oraz napisać o swoich doświadczeniach i ewentualnie podpowiedzieć, z którą firmą nie warto podpisywać umowy? Zależy mi aby usługodawca zapewniał pomoc techniczną 24/h, był kontaktowy oraz nie olewał klientów. Jestem w stanie sporo za to zapłacić, za sprawdzonego partnera w biznesie.

juras

Re: Jaki hosting-chmura dla średniej wielkości firmy

Postautor: juras » 15 kwie 2015 22:02

Integrated Solutions faktycznie mają szeroką ofertę w tym zakresie, tu łap link bezpośrednio do informacji o chmurze i jej możliwościach: integratedsolutions.pl/pl/oferta/cloud/ucaas to niesamowite że można tak wiele z poziomu przestrzeni w sieci, to tyle ułatwia. Podoba mi się też usługa Disaster Rocovery którą IS ma w ofercie. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Majewska

Postautor: Majewska » 21 lut 2016 17:20

ja nie krozystałam jeszcze z hostingu w chmurze, wolę chyba tradycyjny

babtu

Postautor: babtu » 27 kwie 2017 15:54

Ale o co jest to cale halo z tym hostingiem w chmurze? Jakie profity, korzyści to daje?
Żadne. Dla webmastera to atrakcja, a żadne lepsze możliwości, parametry.
Mylę się?

Muszka

Postautor: Muszka » 27 kwie 2017 18:52

Wystarczy normalny hosting w Firehost. To jaki pakiet, jest już uzależnione od was. Co do tego nie ma reguły - jednak zazwyczaj pod stronkę firmową naprawdę wystarczające są podstawowe parametry. Płacenie po kilkaset złotych za konta pod małe strony jest naprawdę bzdurne.

babtu

Postautor: babtu » 04 maja 2017 11:17

Również Hekko. A chmura? Co ona daje, poza nowością?
Jakie wartości z punktu widzenia webmastera? Jakie konkretnie parametry?
Bo jak dla mnie nie ma w tym korzyści. Widzicie jakiekolwiek?

Muszka

Postautor: Muszka » 11 maja 2017 18:56

Firehost działa zdecydowanie na plus - przynajmniej z naszego doświadczenia widać, że można mieć solidny hosting, niewielkim kosztem. W moim przypadku to temat zdecydowanie godny uwagi. Parametry trzeba dopasować z głową - zawsze pod dany serwis. To nie jest tak, że w każdym przypadku to będzie działało przecież tak samo.

babtu

Postautor: babtu » 18 maja 2017 16:26

Ale skoro dodajesz post... to w czym jest lepszy od Hekko? Konkretnie? Parametry, uptime, stabilność?
Bo jakoś nie widzę tej wyższości. Wyjaśnisz?

Muszka

Postautor: Muszka » 26 maja 2017 18:28

Hosting www w Firehost. Co wam dają te całe chmury? Kompletnie nic. Bardziej to moda, niż postawienie na lepsze funkcjonalności, zatem to chyba jednak totalnie mija się z celem. W przypadku hostingu wystarczy przecież odpalić szybki test, wrzucić kilka stron, zobaczyć jak działa support i to wszystko. Co więcej ma jeszcze znaczenie?

babtu

Postautor: babtu » 05 cze 2017 16:20

Nie zyskujesz w ten sposób żadnych lepszych parametrów.
Kompletnie nic to nie daje. Zwracajcie uwagę na kluczowe kwestie, bo właśnie to, ma decyduujące znaczenie.
Test supportu... A chmura? Bardziej moda niż realne korzyści...